Informacje o nieruchomościach komorniczych w Brodziszewie i okolicach

W niniejszym artykule przedstawiamy szczegółowe informacje dotyczące nieruchomości, które są przedmiotem postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komorników, ze szczególnym uwzględnieniem miejscowości Brodziszewo oraz jej okolic. Analizujemy oferty sprzedaży, warunki licytacji oraz charakterystykę poszczególnych nieruchomości.

Nieruchomości w Brodziszewie i okolicach - szczegółowy opis

W obwieszczeniach o licytacjach pojawia się nieruchomość stanowiąca działkę gruntu nr ***/** o powierzchni 1,0069 ha, położoną w Brodziszewie przy ulicy Sokolnickiej, w gminie Szamotuły. Jest to nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalno-gospodarczym o powierzchni użytkowej 145,60 m², budynkiem chlewni o powierzchni użytkowej 338,20 m², budynkiem obory o powierzchni użytkowej 436,00 m² oraz budynkiem gospodarczo-garażowym o powierzchni użytkowej 148,50 m². Dla tej nieruchomości Sąd Rejonowy w Szamotułach prowadzi księgę wieczystą nr KW **************. Brak jest aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów, na których znajduje się ta nieruchomość.

Zgodnie z art. 154 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami, w przypadku braku planu miejscowego, przeznaczenie nieruchomości ustala się na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy lub decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Suma oszacowania tej nieruchomości wynosi 623 500,00 zł, a cena wywoławcza jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 415 666,67 zł.

Przed przystąpieniem do licytacji, w ciągu dwóch tygodni przed jej terminem, nieruchomość można oglądać w dni powszednie od godziny 10:00 do 18:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Szamotułach. Rękojmię należy złożyć na konto komornika PKO BP S.A.

W innej sprawie egzekucyjnej, dotyczącej dłużnika Fałda Ewa, odbędzie się druga licytacja udziału 1/6 niewydzielonej części nieruchomości stanowiącej niezabudowaną działkę nr 141 o powierzchni 8.800 m², położoną w miejscowości Rzecin, gmina Wronki. Dla tej nieruchomości Sąd Rejonowy w Szamotułach prowadzi księgę wieczystą nr KW POWOQ046846/S. Brak jest aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Wronki, nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym jako RM - tereny rozwoju wielofunkcyjnej zabudowy wiejskiej.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach Witold Stachura podaje również do publicznej wiadomości, że dnia 22.04.2026 roku o godzinie 9:20 w budynku Sądu Rejonowego w Szamotułach odbędzie się druga licytacja tej nieruchomości.

Kolejna nieruchomość oferowana do licytacji znajduje się w miejscowości Przytoczno, gmina Jeziorzany. Jest to działka gruntu nr 435/1 o powierzchni 0,21 ha, stanowiąca nieruchomość siedliskową z zabudową zagrodową i częścią rolną. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej, asfaltowej. Jest zabudowana drewnianym budynkiem mieszkalnym, budynkiem gospodarczym (obora murowana) oraz stodołą (drewniana). Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka nr 435/1 leży na terenach zabudowy zagrodowej. Suma oszacowania wynosi 118 000,00 zł, a suma wywołania to 78 666,67 zł. Rękojmia wynosi 10% ceny oszacowania, czyli 11 800,00 zł.

Druga działka w tej lokalizacji to działka nr 440 w miejscowości Ostrów, gmina Michów, o powierzchni 0,68 ha. Jest to teren łąk trwałych, niezabudowany i nieogrodzony, bez bezpośredniego dostępu do drogi publicznej i możliwości podłączenia do infrastruktury technicznej. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka nr 440 leży na terenach łąk i pastwisk, obszarach zalewowych, bez możliwości zabudowy. Suma oszacowania wynosi 7 400,00 zł, a suma wywołania to 4 933,34 zł. Rękojmia wynosi 10% ceny oszacowania.

Komornik informuje, że istnieje możliwość licytowania każdej z tych działek osobno.

Licytacje w Szamotułach i okolicach

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach Witold Stachura podaje do publicznej wiadomości informacje o licytacjach nieruchomości w Szamotułach i okolicach. W dniu 12-11-2025 o godzinie 10:15 w kancelarii komornika przy ul. Dworcowej 15 w Szamotułach odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości stanowiącej działkę gruntu nr 517/12 o powierzchni 1,2301 ha w miejscowości Wielonek, gmina Ostroróg. Nieruchomość jest niezabudowana. Brak jest aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego, a na podstawie Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Ostroróg, działka znajduje się na terenach rolniczych oraz terenach zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i rekreacji indywidualnej. Suma oszacowania wynosi 114 000,00 zł, cena wywoławcza 85 500,00 zł, a rękojmia 11 400,00 zł.

W dniu 14.04.2026 roku o godzinie 12:30 w kancelarii komornika w Szamotułach odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości stanowiącej działkę nr 37/4 o powierzchni 1674 m² zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w trakcie realizacji, przy ulicy Św. Walentego 89, Jastrowo-Ostrolesie, gmina Szamotuły. Nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym jako MR - tereny zagrody rolniczej.

Druga licytacja lokalu mieszkalnego nr 5 w budynku nr 19 w Niemierzewie, o powierzchni 34,60 m², wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, odbędzie się 01.04.2026 r. o godz. 11:00 w sali Sądu Rejonowego w Szamotułach.

W dniu 22.04.2026 roku o godzinie 10:00 w Sądzie Rejonowym w Szamotułach odbędzie się druga licytacja nieruchomości stanowiącej lokal mieszkalny nr 2 w Podrzewiu przy ul. Długa 16, gmina Duszniki, o powierzchni użytkowej 37,50 m², wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej. Nieruchomość nie jest objęta aktualnym miejscowym planem zagospodarowania.

Również w dniu 22.04.2026 roku odbędzie się druga licytacja nieruchomości stanowiącej działkę nr 2/11 o powierzchni 1.203 m², zabudowaną budynkiem przemysłowym w miejscowości Kolno 43, gmina Międzychód. Brak jest aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego.

W dniu 22.04.2026 roku o godzinie 10:20 w Sądzie Rejonowym w Szamotułach odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości stanowiącej działkę gruntu nr 3942/6 o powierzchni 211 m², zabudowaną budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 123,52 m², w zabudowie szeregowej, z garażem, położoną w Szamotułach przy ul. Łąkowej.

Wspomniana wcześniej nieruchomość w Brodziszewie, działka nr 312/2 o powierzchni 1,0069 ha, zabudowana budynkiem mieszkalno-gospodarczym, chlewnią, oborą i budynkiem gospodarczo-garażowym, była przedmiotem licytacji w dniu 20-07-2022. Suma oszacowania wynosiła 572 070,00 zł, a cena wywoławcza 429 052,50 zł. Rękojmia wynosiła 57 207,00 zł.

Obrazek przedstawiający mapę z zaznaczonymi miejscowościami Brodziszewo, Przytoczno, Ostrów, Szamotuły i okoliczne gminy.

Warto zaznaczyć, że dla wielu z tych nieruchomości brak jest aktualnych planów zagospodarowania przestrzennego, co wymaga od potencjalnych nabywców dokładniejszego zapoznania się z przepisami dotyczącymi przeznaczenia terenów.

Licytacja komornicza nieruchomości 2025 – jak kupić mieszkanie z licytacji? Przewodnik prawnika

Podsumowanie

Powyższe informacje stanowią przegląd wybranych nieruchomości objętych postępowaniami egzekucyjnymi prowadzonymi przez komorników sądowych, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru wokół Brodziszewa. Potencjalni nabywcy powinni zapoznać się z pełnymi obwieszczeniami komorniczymi, protokołami opisu i oszacowania oraz warunkami uczestnictwa w licytacjach.

tags: #brodziszewo #gospodarstwo #komornik

Popularne posty: