Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legnicy Damian Trojankowski Kancelaria Komornicza, Św. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 457/25 w dniu 30-03-2026 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Legnicy z siedzibą przy Kościuszki 1-3, 59-220 Legnica, sala 12, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość, położony w Legnicy, przy ul. Opis nieruchomości: Lokal mieszkalny nr 3 położony jest na pierwszym piętrze budynku. Składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki z WC i przedpokoju. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 48,46 m2. Do lokalu przynależy piwnica nr 3 o powierzchni 6,91 m2.
Suma oszacowania wynosi 104 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 78 525,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 10 470,00 zł. W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 10:15. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Legnicy ul. Kościuszki 1-3, 59-220 Legnica.
Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 83 1600 1462 1715 9273 8000 0002. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Komornik Sądowy Damian Trojankowski informuje również o innych licytacjach.
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość położona w miejscowości Legnica, przy ul. Lokal stanowi odrębną nieruchomość. Lokal położony jest na parterze w budynku mieszkalnym wielolokalowym nr *** przy ul. Przedmiotem licytacji jest nieruchomość położona w miejscowości Legnica, przy ul. Lokal stanowi odrębną nieruchomość. Lokal położony jest na parterze w budynku mieszkalnym wielolokalowym nr *** przy ul.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość, położony w Legnicy, przy ul. Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość, położony w Legnicy, przy ul.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość. Składający się z 2 pokoi, 1 kuchni, 1 łazienki z wc, 1 przedpokoju oraz 1 piwnicy nr 020 o pow. 8,30 m2. Kondygnacja 3.
Suma oszacowania wynosi 247 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 185 250,00 zł. W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:30 do godz. 10:00.
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość stanowiąca nieruchomość gruntową o nr działki ***/*** o pow. 0,0627 położonej: 59-220 Legnica, ul. Poznańska, dla której prowadzona jest KW LE1L/***/8. Suma oszacowania wynosi 179 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 134 250,00 zł.
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość stanowiąca nieruchomość gruntową o nr działki ***, ***, *** i ***/*** o łącznej pow. 1,17ha położonej: 59-223 Wilczyce, dla której Sąd Rejonowy w Legnicy VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW *** [NKW LE1L/***/***].
Przedmiotem licytacji jest nieruchomość obejmująca działkę nr 529 o powierzchni 324 m2 zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 139,70 m2 położonej ul. Szpakowa 26 w Legnicy, Obręb Piekary Wielkie we wschodniej części miasta, dla której prowadzona jest księga wieczysta o nr XXXX/XXXXXXXX/X. Działka nr 529 o powierzchni 324 m2 jest uzbrojona, posiada dogodny dojazd drogą twarda, energia elektryczna, sieć wodociągowa, gazowa , kanalizacyjna. Usytuowanie ogólnie korzystne, w sąsiedztwie zabudowa mieszkalna jednorodzinna , brak uciążliwości. Teren działki jest płaski uzbrojony, ogrodzony, średniozagospodarowany, nieuporządkowany, porośniety trawą. Kształt działki regularny. Nieruchomość od strony północnej, wschodniej i południowej sąsiaduje z działkami zabudowanymi budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi, od strony zachodniej z drogą dojazdową - ul. Szpakowa. Budynek mieszkalny o powierzchni 139,70 m2 jest dwukondygnacyjny, podpiwniczony, wzniesiony w technologii tradycyjnej w latach 80-tych XX wieku. Budynek jest w średnim stanie technicznym. Na parterze w łazience widoczny jest brak pojedynczych płytek na ścianach i posadzce oraz odpadanie powłoki malarskiej w okolicach okna i ściany nośnej i na stropie, w kuchni na kuchenką na stropie zauważalne miejscowe łuszczenie i odpadanie powłoki malarskiej. W pokojach parkiet na skutek zawilgocenia odkształcił się i okleił się od podłoża. Na ścianach brak balustrad. Na tarasie widoczne pęknięcia stropu. Na piętrze brak wykończenia łazienki i osprzętu. Wykończenie i wyposażenie średni standard. Obiekt wymaga prac remontowych.
Suma oszacowania wynosi 430 900,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 323 175,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 43 090,00 zł. najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce, bądź na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA I O. Zgodnie z przepisem art. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją codziennie w godzinach od 9:00 do 14:00 wolno przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 45,60m2 położony: 59-220 Legnica, ul. Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 45,60m2 położony: 59-220 Legnica, ul.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 115,90m2 położony: 59-220 Legnica, ul. Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 115,90m2 położony: 59-220 Legnica, ul.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 54,80m2 położonego: 59-220 Legnica, ul.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 52,24m2 położony: 59-220 Legnica, ul.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 53,80m2 położony: 59-220 Legnica, ul.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny nr 79,50 m2, stanowiący odrębną nieruchomość, położony na III piętrze w budynku mieszkalnym wielolokalowym o nr *** przy ul.
Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny nr 49,20 m2, stanowiący odrębną nieruchomość, położony na parterze w budynku mieszkalnym wielolokalowym nr *** przy ul.