Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lidzbarku Warmińskim Michał Kędzierski informuje o prowadzonych licytacjach komorniczych nieruchomości rolnych w miejscowości Lubomino i okolicach. Niniejsze obwieszczenia mają charakter informacyjny i nie stanowią reklamy działalności prowadzonej przez firmę.
W dniu 17 września 2021 roku o godzinie 08:40 w budynku Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Bartoszycka 4a, pokój 110, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości rolnej położonej w Lubominie przy ul. Wapnik. Nieruchomość, dla której Sąd Rejonowy Lidzbark Warmiński IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze OL1O/xxxxxxxx/1, składa się z działek nr 47/2 i 47/4 o łącznej powierzchni 9,4900 ha. Działki te stanowią niezabudowany grunt rolny, położony w gminie Lubomino, powiat lidzbarski, województwo warmińsko-mazurskie.
Suma oszacowania tej nieruchomości wynosi 231 000,00 zł. Cena wywołania, stanowiąca 3/4 sumy oszacowania, wynosi 173 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu zobowiązany jest do złożenia rękojmi w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, tj. 23 100,00 zł. Rękojmia powinna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację, w gotówce lub w książeczce oszczędnościowej z odpowiednim upoważnieniem.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Lidzbarku Warmińskim Michał Kędzierski, sygnatura akt KM 2533/21, informuje o drugiej licytacji nieruchomości gruntowej, która odbędzie się 28 marca 2023 roku o godzinie 10:20 w budynku Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Bartoszycka 4a, pokój 110. Nieruchomość należy do dłużnika: Beczak Magdalena, i znajduje się pod adresem Bieniewo, 11-135 Lubomino. Księga wieczysta o numerze OL1O/00038473/4 prowadzona jest przez Sąd Rejonowy Lidzbark Warmiński IV Wydział Ksiąg Wieczystych.
Nieruchomość gruntowa o powierzchni 15,8429 ha składa się z działek nr 29/1, 52, 103, 113/1, 113/2 i 169 obręb Bieniewo. Działki nr 29/1, 52, 103, 113/2 oraz 169 to niezabudowane grunty rolne. Działka nr 113/1 o powierzchni 454 m2 jest zabudowana budynkiem obory.
Suma oszacowania tej nieruchomości wynosi 853 000,00 zł. Cena wywołania, będąca 2/3 sumy oszacowania, wynosi 568 666,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu musi złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, czyli 85 300,00 zł. Rękojmia powinna zostać wpłacona najpóźniej dzień przed licytacją, w formie gotówki lub poprzez książeczkę oszczędnościową z odpowiednim upoważnieniem.

Rękojmia, w każdym z wymienionych przypadków, powinna być złożona najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Dopuszczalne formy wpłaty to gotówka lub książeczka oszczędnościowa zaopatrzona w upoważnienie właściciela do wypłaty całości wkładu na mocy prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można również uiścić na konto komornika: Bank Millennium S.A. z numerem 81116022020000000080281396.
Warto zaznaczyć, że komornicy sądowi, wykonując czynności egzekucyjne, w przypadku sprzedaży towarów wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży. Przepisy Ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego regulują te kwestie.
Wcześniej, bo 29 listopada 2018 roku o godzinie 14:00, w budynku Sądu Rejonowego w Lidzbarku Warmińskim miała miejsce licytacja prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej, położonej w Lubominie przy ul. (brak ulicy w tekście). Suma oszacowania wynosiła 293 000,00 zł, a cena wywołania 219 750,00 zł. Rękojmia wynosiła 29 300,00 zł.

tags: #gospodarstwo #rolne #zajaczki #7 #lubomino #komornik