Jadwiga Hanula - Informacje o Komorniku Sądowym i Licytacjach Nieruchomości

W niniejszym artykule przedstawiamy informacje dotyczące czynności komorniczych, w szczególności w kontekście nieruchomości należących do dłużników o nazwisku Hanula. Skupimy się na szczegółach licytacji nieruchomości, procedurach z nimi związanych oraz danych dotyczących dłużników i komorników prowadzących postępowania.

Postępowanie Egzekucyjne i Licytacja Nieruchomości

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Myślenicach, Karolina Szynalik-Żywicka, prowadzi postępowania egzekucyjne dotyczące nieruchomości. Jednym z przykładów jest obwieszczenie o pierwszej licytacji nieruchomości należącej do dłużników: Jadwigi Hanuli i Mariusza Hanuli.

Nieruchomość ta, położona w miejscowości Poręba, gmina Myślenice, powiat myślenicki, województwo małopolskie, została opisana w księdze wieczystej o numerze KR1Y/00087781/2. Jest to działka ewidencyjna nr 209/2 o powierzchni 1,47 ha.

Mapa gminy Myślenice z zaznaczoną miejscowością Poręba

Szczegółowy Opis Nieruchomości

Nieruchomość gruntowa w Porębie znajduje się w otoczeniu lasów. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka położona jest w terenie oznaczonym symbolem ZL - tereny lasów, a także w obszarze nieaktywnych osuwisk i terenów ochrony pośredniej II rzędu ujęcia wody ze Zbiornika Dobczyckiego. Według rejestru gruntów, działka składa się wyłącznie z gruntów leśnych klasy IV.

Kształt działki jest nieregularny, a teren nachylony w kierunku północno-wschodnim. Wzdłuż północnej granicy działki przepływa ciek wodny. Dominującym gatunkiem drzewostanu jest jodła w wieku około 70-80 lat, występują również jodły młodsze, świerk, buk. Zadrzewienie wynosi 0,75, a klasa bonitacji to II.

Nieruchomość przylega bezpośrednio do drogi gruntowej, która stanowi własność Gminy Myślenice. Fizyczny dojazd jest możliwy od strony zachodniej z Myślenic oraz od wschodniej ze wsi Poręba.

Zdjęcie drzewostanu leśnego, dominująca jodła

Procedury Licytacyjne

Suma oszacowania nieruchomości wynosi 262 800,00 zł. Cena wywołania, stanowiąca 3/4 sumy oszacowania, wynosi 197 100,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu jest zobowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, czyli 26 280,00 zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce lub w książeczce oszczędnościowej z odpowiednim upoważnieniem. Środki należy wpłacić na konto komornika: PKO BP O/MYŚLENICE nr 15 1020 2892 0000 5102 0017 7840.

Zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania cywilnego, w przetargu nie mogą uczestniczyć dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, a także osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym. Nie mogą również brać udziału licytanci, którzy nie wykonali warunków poprzedniej licytacji, ani osoby wymagające zezwolenia organu państwowego, jeśli go nie posiadają.

Oględziny Nieruchomości i Akta Sprawy

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją nieruchomość można oglądać w dni powszednie od godziny 10:00 do 15:00. Akta postępowania egzekucyjnego są dostępne do wglądu w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich, takie jak użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, które nie są ujawnione w księdze wieczystej lub nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed licytacją, nie będą uwzględniane w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Dane Archiwalne i Nazwiska

W ramach materiałów archiwalnych związanych z Państwowym Urzędem Repatriacyjnym, odnotowano dokumentację aktową obejmującą znaczną liczbę jednostek archiwalnych. Wśród tych dokumentów znajdują się liczne nazwiska, takie jak Abacewicz Bolesław, Abamowicz Grzegorz, a także wiele innych, które mogą być związane z procesami repatriacyjnymi i innymi sprawami administracyjnymi z przeszłości.